Image not found

 

5, 12, 19, 26 maja 2023, godz. 18.00

Grupa twórcza MAGG Klan

prowadzenie: Valeria Oleynikova

wiek: 8+


MAGGclan Це група для дітей з України,творчих ідей,реалізації потенціалу,підготовка до перформенсів,вистав. Заняття з акторської майстерності ,сценічної мови,сцен руху.


MAGG Klan to grupa twórcza dla dzieci z Ukrainy – cotygodniowe warsztaty teatralne przygotowujące do spektaklu. Praca nad warsztatem aktorskim, zajęcia z języka i ruchu scenicznego mają na celu przede wszystkim ujawnienie kreatywnych pomysłów i potencjału uczestników.

 

 

5 maja 2023, godz. 18.30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu” w reż. Radosława Stępnia

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.


„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia ;).

 

 

6 maja 2023, godz. 16.00

Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu”

prowadzenie: Sandra Lewandowska 

Wiek: 4+


„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.


Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: s.lewandowska@teatropole.pl.


Liczba miejsc ograniczona.

 

 

10, 17, 24, 31 maja 2023, godz. 17.30

Grupa twórcza PRALNIA

prowadzenie: Justyna Oleksy, Paulina Sajda, Valeria Oleynikova

wiek: dorośli


PRALNIA to stała grupa twórcza utworzona w wyniku współpracy Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Śląska Opolskiego. Pracując zarówno w materii słowa, jak i ruchu, uczestnicy_czki grupy Pralnia przygotowują spektakl-oprowadzanie, by teatralnym działaniem wypełnić przestrzenie Kamienicy Czynszowej.


PRALNIA powstała, by performatywną energią odpowiedzieć na wizualne komunikaty, z którymi mamy do czynienia w muzealnych wnętrzach. Kamienica Czynszowa będzie miejscem opowieści o przedmiotach, przeprowadzkach i fenomenie przestrzeni, które zamieszkujemy. O tym, jakie rzeczy towarzyszą nam jako nieodzowne rekwizyty codziennego życia. O naszym stosunku do nich, o tym, jak z nami wędrują i o ich wędrówkach między pokoleniami.

 

 

18 maja 2023, godz. 18.00

Strefa obecności: Siła głosu

prowadzenie: Agnieszka Zientarska

wiek: młodzież (15+) i dorośli 


Siła głosu to comiesięczne spotkania poświęcone odnajdywaniu siły głosu i autoprezentacji. Majowe spotkanie to praca z ciałem oraz przestrzenią. Wykorzystane zostaną również ćwiczenia Kristin Linklater, by uwolnić swój głos w wyrazie artystycznej i ludzkiej wolności.

 

 

21 maja 2023, godz. 11.00

Poranek teatralno-filozoficzny: Czy można obliczyć świat?

prowadzenie: Agnieszka Zientarska

wiek: 8–10 lat


Świat to liczby i kolory. Jaką funkcję w naszym życiu spełniają liczby? Czy świat można obliczyć? Jak mierzyć naszą codzienność? Czy zwierzęta i rośliny potrafią liczyć? Dlaczego mamy tyle kolorów? Czy możemy pokolorować jutro? Krytycznie i twórczo – podczas wspólnej zabawy i poprzez dociekania filozoficzne – przyjrzymy się zagadnieniom liczb, kolorów i innym ważnym tematom.

 

 

 

OKT_edu


Zbliża się największy opolski festiwal teatralny.

To duże edukacyjne wyzwanie.

To duża edukacyjna przyjemność.


Podczas festiwalu Opolskie Konfrontacje Teatralne (28.05–3.06):

zagłębiamy się w tematykę spektakli w ramach cyklu „Słowem wstępu” – każdy festiwalowy spektakl zostanie przez nas zapowiedziany krótkim merytorycznym wstępem; zapraszamy pół godziny przed każdym przedstawieniem
świętujemy Dzień Dziecka – 1 czerwca zapraszamy na:
- czytania performatywne dla dzieci

- teatralne gry i zabawa na placu przed TJK pod nazwą „Zabawa dzieci w teatr” 

Warsztaty „Klasyka. Żywa?” to mocny początek festiwalu. Klasycznie – czyli jak? Nie tylko o teatrze, ale o pojęciu klasyki w ogóle. 
Ruszamy z klasyką do szkół – zapraszamy grupy szkolne na warsztaty wokół „Ballad i romansów” oraz „Sztuki kochania” (zapisy: edukacja@teatropole.pl).

Szczegółowe informacje w osobnej zakładce. 

logo-tkUntitled-1-copy
CEK-logo