KONTAKT

CEK - Kontakt

Centrum Edukacji Kulturalnej (CEK)
przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu

pl. Teatralny 12
45-056 Opole

edukacja@teatropole.pl


Sandra Lewandowska
PEDAGOŻKA TEATRU

s.lewandowska@teatropole.pl
tel. +48 608 601 297

Ewa Malik
Agnieszka Zientarska

                             

 

O ZESPOLE

Sandra Lewandowska

Teatrolożka, pedagożka teatru, koordynatorka projektów kulturalnych. Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza (specjalności: kuratorska, instruktora teatralnego, operologiczna). Przez wiele lat angażowała się w program performatywny Art Stations Foundation, gdzie uczestniczyła w projektach i warsztatach z zakresu tańca. Współpracowała przy programie Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci (2011–2016), początkowo jako stażystka, koordynatorka i w 2015 roku jako kuratorka. W latach 2013–2019 związana z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie zajmowała się koordynacją pracy artystycznej i działem literackim, a następnie edukacją, impresariatem i koordynacją Spotkań Teatralnych „Bliscy Nieznajomi” (edycje 2017 i 2018 jako dyrektorka ds. koordynacji). W 2018 roku ukończyła podyplomowe studia z pedagogiki teatru na Uniwersytecie Warszawskim/Instytucie Teatralnym w Warszawie. W ramach dyplomu opisała i zrealizowała autorski projekt w Domu Samotnej Matki w Kiekrzu (2017–2018), który dotyczył ruchu, przestrzeni i miejsca. Współtworzyła wiele projektów edukacyjno-artystycznych, m.in.: w ramach programu Lato w teatrze (2017–2019), Edu-akcje w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (od 2019 roku), Teatranki i Mała Premiera w Teatrze Polskim w Poznaniu (2015–2019), a także działania profilaktyczne z Fundacją ReStart (2017). 


Justyna Oleksy

Twórczyni autorskich warsztatów i spektakli, animatorka kultury. Założycielka Teatru Czterech, który w duchu połączenia sztuk plastycznych i performatywnych tworzy spektakle wśród obrazów i rzeźb w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing) na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo związana z edukacją, prowadzi wykłady, warsztaty oraz oprowadzania dla różnych grup wiekowych z zakresu zagadnień związanych ze sztuką współczesną oraz ekspresją sceniczną. Prowokuje zachowania twórcze. Integruje w duchu kreatywności. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m.in. Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Fundacja In Situ w Sokołowsku, Centrum Kultury w Kamiennej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach) podejmuje i prowokuje współpracę w obrębie słowa, sztuk plastycznych i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku i ruchu.


Ewa Malik 

Nauczycielka dyplomowana języka polskiego i historii. Ukończyła Filologię Polską i Historię na Uniwersytecie Opolskim. Pedagożka Teatru, absolwentka Pedagogiki Teatru Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy poszukuje ciekawych rozwiązań dydaktycznych i metodycznych inspirując się przy tym teatrem, kulturą i sztuką. Interesuje się również historią regionalną i gwarą. Od 2017 roku współpracuje z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach projektu “Twórczo z Teatrem”. Autorka scenariuszy lekcji języka polskiego, historii, WOS- u. Prowadzi własny projekt i warsztaty dla nauczycieli z zakresu pedagogiki teatru, edukacji teatralnej i kulturalnej. Współpracowała m.inn. z Nowymi Horyzontami, Muzeum Powstania Warszawskiego, Miejską Biblioteką Publiczną im. Józefa Lompy w Lublińcu oraz licznymi Stowarzyszeniami zajmującymi się historią i kulturą Śląska.


Agnieszka Zientarska

Nauczycielka dyplomowana, edukatorka, trenerka. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością filmoznawczo-teatrologiczną i filozofii Uniwersytetu Opolskiego, stypendystka Uniwersytetu w Poczdamie i National Kaohsiung Normal University na Tajwanie. Nauczycielka języka polskiego, etyki, edukacji filozoficznej, edukacji teatralnej i edukacji filmowej w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu. Współpracuje stale ze Szkołą Alternatywnego Kształcenia w Opolu – „TAK”, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Opolskim. Liderka Teatroteki Szkolnej. Autorka projektów edukacyjnych, publikacji poświęconych edukacji. W Radiu Opole prowadzi audycje poświęcone kulturze oraz książkom.

logo-tkUntitled-1-copy
CEK-logo