PRYZMATY TEATRALNE 2023

„Nie rób scen”. Czytelnia lektur szkolnych


Czytania sceniczne lektur w Kochanowskim to idealna odskocznia od tradycyjnej formy omawiania lektury w szkole.
Czytania pozwolą przedstawić treść książki w sposób niekonwencjonalny, co pobudzi kreatywność wśród odbiorców oraz pozwoli odkryć literaturę w niecodzienny sposób.


14 września 2023, godz. 10:00, 12:00

„Tango” Sławomir Mrożek

reż. Tomasz Kaczorowski
wiek: 15+

obsada: Cecylia Caban, Barbara Lach (gościnnie), Joanna Osyda, Andrzej Jakubczyk, Karol Kossakowski, Leszek Malec, Michał Świtała

Czytelnię lektur szkolnych w Kochanowskim otwiera najbardziej znany utwór Sławomira Mrożka i jednocześnie jeden z najważniejszych polskich dramatów XX wieku, czyli „Tango”. Autor opowiada w nim o współczesnym społeczeństwie i mechanizmach, które nim rządzą. Kto najlepiej odnajdzie się w tym świecie konformizmu, anarchii i braku idei?

Licencja na korzystanie z Utworów została udzielona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.


28 listopada 2023, godz. 10:00, 12:00

„Hobbit, czyli tam i z powrotem” John Ronald Reuel Tolkien


tłum. Maria Skibniewska
reż. Gosia Dębska
wiek: 10+

obsada: Alicja Czerniewicz (gościnnie), Monika Stanek, Bartosz Dziedzic, Jerzy Górski (gościnnie), Artur Paczesny

„W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit” – napisał kiedyś Tolkien, sprawdzając egzaminy studentów, wśród których znalazł pustą kartkę. Od tego zdania zaczęła się wielka przygoda rozpisana na tegoż hobbita z nory ziemnej, czarodzieja Gandalfa i 13 krasnoludów. Przygoda, która zawładnęła umysłami czytelników i która wciąż na nowo je rozpala. Jak potoczą się sceniczne losy hobbita? Zapraszamy na czytanie fragmentów tekstu o panu Bagginsie – skromnej, małej osóbce w bardzo wielkim świecie, którego sporą część przyjdzie mu przemierzyć.

Bez-nazwy-2
logo-tkUntitled-1-copy
CEK-logo