MAŁA PRACOWNIA
CEK - Dla dzieci
GDY RODZICE SĄ W TEATRZE...
WARSZTATY DLA DZIECI W CZASIE SPEKTAKLI
„Gdy rodzice są w teatrze...” jest przestrzenią dostępną dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których rodzice oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorki zapraszają do podjęcia działań wokół konkretnego tematu odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.
Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu, udział w zajęciach jest bezpłatny.
↓ Regulamin „Gdy rodzice są w teatrze...”
↓ Załącznik nr 1 „Gdy rodzice są w teatrze...”
„Gdy rodzice są w teatrze...” odbywa się raz w miesiącu w czasie wybranego spektaklu.
Kontakt i zapisy: s.lewandowska@teatropole.pl, tel. 608 601 297.
Najbliższe warsztaty: sprawdź w zakładce Aktualności.
ROZRUCH I ZABAWA – ROZGRZEWKI DLA CHĘTNYCH
Rozruch i zabawa to projekt przygotowany z myślą o młodych uczestnikach życia kulturalnego. W czasie zajęć będziemy poruszać się wokół zagadnień związanych z teatrem, doświadczać współobecności i kreować różne światy. Chcemy zaprosić Was do zabawy, w której ruch, wyobraźnia i kontakt z drugą osobą pozwolą na rozwijanie zainteresowań i pasji. Podczas spotkań postaramy się uruchomić wszystkie zmysły.
Projekt składa się z cyklu warsztatów, do których zapraszamy dzieci lub rodziny z dziećmi, a także młodzież, dorosłych i seniorów. Zajęcia odbywają się cyklicznie i adresowane są za każdym razem do innej grupy wiekowej.
Najbliższe warsztaty: sprawdź w zakładce Aktualności
Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
PORANKI TEATRALNO-FILOZOFICZNE
Cykl spotkań dla najmłodszych tworzyć będzie przestrzeń do rozwoju dociekliwości i kreatywności dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pomysł na filozofowanie z dziećmi powstał już w latach 60. XX wieku. To zbiór praktyk, które rozwijają naturalną ciekawość dzieci i umiejętność krytycznego myślenia. Problemy filozoficzne zachęcają dzieci do samodzielnego myślenia – a połączone z formami teatralnymi – dają możliwość budowania poczucia własnej wartości młodego człowieka, rozbudzenia ciekawości, otwartości, poznawczej odwagi i wrażliwości na otaczający świat. Uczestnicy warsztatów uczą się rozumienia pojęć, dociekania ich znaczeń i związków z praktyką indywidualnego i społecznego działania. Poprzez stawianie pytań i tez, wyrażanie własnych myśli, argumentowanie i dyskusję zdobywają narzędzia do poznawania i rozumienia świata, a także uczą się komunikacji w grupie. Zajęcia składają się z prezentacji fragmentów tekstów literackich, dyskusji i zadań opartych na metodach teatralnych, pedagogice teatru oraz metodzie dociekań filozoficznych.
Poranki teatralno-filozoficzne odbywają się raz w miesiącu.
Najbliższe warsztaty: sprawdź w zakładce Aktualności.
Prowadzenie: Agnieszka Zientarska