4–8 lipca 2022, godz. 17.00-19.30

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 1,5–6 lat na warsztaty prowadzone w oparciu o eksperymenty taneczne. Projekt zakłada udział w tygodniowych spotkaniach, w trakcie których wspólnie z tancerką i choreografką, Anną Wańtuch, zostaną wypracowane struktury choreograficzne. Podczas warsztatów będziemy korzystali z improwizacji oraz metody Contakids – bliskiego i radosnego doświadczania ruchu dorosłego z dzieckiem. Poprzez taniec i zabawę zbadamy świadomość swoich ciał i zauważymy ich miejsce w przestrzeni, i w kontakcie z innymi. Podstawą tego procesu staną się doświadczenia oraz potrzeby uczestniczek i uczestników.

Cykl warsztatów zakłada bliskie spotkanie rodzica z dzieckiem lub z całą rodziną, podczas którego każdy pracuje we własnym tempie i według własnych potrzeb. To również rodzaj społecznej fiesty, dającej możliwość podpatrywania innych dzieci i przekraczania swoich ograniczeń.

Organizatorzy nie wymagają żadnych wcześniejszych doświadczeń artystycznych ani ruchowych.

Kontakt i zapisy: s.lewandowska@teatropole.pl, tel. 608 601 297.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

fot. Michał Grocholski

Cykl warsztatów z Anną Wańtuch to część projektu „Horyzont. Edukacja”.

Projekt „Horyzont. Edukacja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.

Projekt „Horyzont. Edukacja” finansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego.