a w CEK-u wiele zadań!

Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „I'm nowhere/Znikanie” 

2 grudnia 2023, godz. 17.00

prowadzenie: Sandra Lewandowska 

wiek: 4+

„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: s.lewandowska@teatropole.pl.

Liczba miejsc ograniczona.


Spotkanie wokół spektaklu „Danse Macabre” w reżyserii i choreografii Renaty Piotrowskiej-Auffret

6 grudnia 2023, godz. 13.15

prowadzenie: Marta Seredyńska

wiek: 15+

Każdy spektakl to nie tylko artystyczna podróż, ale także czas na otwartą i twórczą refleksję. Nasza inicjatywa polega na zachęceniu młodzieży do udziału w spektaklach repertuarowych Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Chcemy pokazać, że sztuka stanowi nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim inspirację do przemyśleń i dyskusji.

Zapraszamy po spektaklu „Danse Macabre” na spotkanie z twórczyniami/twórcami, w czasie którego zwrócimy uwagę na tematy i wątki podejmowane w przedstawieniu. 


Nie rób scen. Nowy dramat dla dzieci i młodzieży

14 grudnia 2023, godz. 10.00 oraz 12.00

„Trójka na głowie” Carsten Brandau (tłum. Iwona Nowacka)

reż. Anita Piotrowska

wiek: 4+

Zabawna sztuka o cyfrach, porządku i chaosie. Czy w przestrzeni naznaczonej regułami Pani Trójce uda się postawić świat na głowie? Czy Jedynka przestanie być pierwsza? I co się wydarzy, kiedy dotychczasowy ład przestanie istnieć? Historia o Jedynce, Dwójce i Trójce zachęca widzki i widzów do zaakceptowania zmian w uporządkowanym świecie i wyzbycia się lęku przed tym, co nieznane. 


Wokół spektaklu - wykład: W potrzasku. „Instytut” Jakuba Żulczyka

16 grudnia 2023, godz. 17.30

prowadzenie: dr Bartosz Suwiński

wiek: 15+

Wykład będzie próbą drobiazgowej lektury, której ambicją jest odkrycie najważniejszych warstw adaptowanego na deskach opolskiego teatru dzieła. Prelegent opowie o motywach obecnych na kartach rzeczonej powieści, przedstawiając je w kontrapunkcie do pozostałych książek warszawskiego autora.