Teatr Kochanowskiego w Opolu zaprasza młodzież w wieku 15–19 lat do uczestnictwa w warsztatach do projektu Patrycji Wysokińskiej, którego punktem wyjścia jest praca nad spektaklem inspirowanym „Kordianem” Juliusza Słowackiego oraz „Kordianem” w reżyserii Jerzego Grotowskiego.

Podczas warsztatów zostanie stworzona grupa, która będzie pracować wraz z reżyserką i dramaturżką nad scenariuszem spektaklu, bazując na tematach zawartych w „Kordianie”, doświadczeniach związanych z dojrzewaniem, relacjach z rówieśnikami oraz ze światem realnym i wirtualnym.

„Kordiani” Patrycji Wysokińskiej to projekt wyłoniony w ramach 5. edycji konkursu MODELATORNIA. Jego autorka jest studentką czwartego roku reżyserii w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Projekt będzie jej debiutem reżyserskim.

Wspólnie odpowiemy na pytania: Jak wyobrażam sobie przyszłość? Jak powinna wyglądać? Kim jestem dzisiaj? Czym jest dla mnie dojrzewanie? Co oznacza dorosłość? Jak przekuć myśl na czyn i zmienić rzeczywistość?

Grupa będzie pracować na żywo w przestrzeniach Teatru im. Jana Kochanowskiego. Spośród uczestników warsztatu zostaną wybrane osoby, które dołączą do obsady spektaklu „Kordiani” w reż. Patrycji Wysokińskiej.

„Kordiani” to projekt spektaklu teatralnego współtworzonego razem z młodzieżą w wieku 15–19 lat z Opola i okolic. Celem spektaklu jest próba określenia kondycji współczesnych nastolatków oraz ich relacji z innymi i z rzeczywistością wokół. Pragniemy zastanowić się, kim są dzisiejsi Kordianowie: czego pragną, czego się obawiają, jakie mają marzenia i troski, czy chcą coś zmienić w świecie i jeśli tak, to co?

Chcemy odsłonić przed Wami proces produkcji teatralnej i zaprosić Was do wspólnego twórczego działania. Jeśli interesuje Was dobro świata, pragniecie zmienić go na lepsze i chcecie, by Wasz głos został usłyszany, przyjdźcie do nas.

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 września 2022 roku za pośrednictwem formularza Google:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3kZxO0wUd7T92KYrkNjnx-HZGgT1YiwvTx8uDG8bugAvOgQ/viewform?usp=sf_link

Możecie również zgłosić się do projektu, nagrywając krótki filmik, w którym odpowiecie na pytania w formularzu – wystarczy dołączyć go do formularza.

Teatr skontaktuje się w wybranymi osobami. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Terminy spotkań: 20 września–20 października 2021 roku w każdą środę i piątek w godzinach 18–20/21.

Osoby niepełnoletnie, które wezmą udział w projekcie, będą musiały otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna.

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego w ramach projektu V Konkurs na Projekt Teatralny MODELATORNIA nawiązujący do idei artystycznych Jerzego Grotowskiego.