Dwie rundy.

Ćwiczenia i zadania.

Wiele uśmiechu, zabawy, a przede wszystkim bliskości.

Trzymałeś kiedyś swoje dziecko jak telefon? Kłaniałeś się przed nim, jak przed królem? Pozwoliłeś mu zrobić bałagan w całym pomieszczeniu i jeszcze mu w tym pomagałeś? A może zgodziłeś się, aby po tobie chodził? Brzmi abstrakcyjnie?

Jednak właśnie tak wyglądało zakończenie cyklu zajęć „Performujące rodziny” z Anną Wańtuch - tancerką oraz choreografką. Rodziny z dziećmi, które brały udział w tym projekcie, spotkały się 8 lipca, aby symbolicznie zakończyć proces, w którym się znaleźli. Jego podstawą były doświadczenia oraz potrzeby uczestniczek oraz uczestników.

Podczas warsztatów uczestniczki oraz uczestnicy korzystali z improwizacji oraz metody Contakids – bliskiego i radosnego doświadczania ruchu dorosłego z dzieckiem. Poprzez taniec i zabawę badali świadomość swoich ciał i zauważali swoje miejsce w przestrzeni, i w kontakcie z innymi.

Cykl warsztatów z Anną Wańtuch to część projektu „Horyzont. Edukacja”.

Projekt „Horyzont. Edukacja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.

Projekt „Horyzont. Edukacja” finansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego.