aktywności CEK-u zapowiada!

Zaglądamy do hobbiciej nory, uczymy się poprawnie akcentować „głazomech”, znajdujemy co najmniej cztery dobre powody, by przyjść z dziećmi do teatru.

Pryzmaty teatralne 2023

W listopadzie przez pryzmat teatru spojrzymy na Bilba Bagginsa, popracujemy warsztatowo z przedszkolakami oraz zaprosimy na EDU premierę i spotkanie ze spektaklem „Los endemoniados/Biesy”.

4 listopada 2023, godz. 17.00 - Prezentacja teatralnego zeszytu ćwiczeń do spektaklu „Los endemoniados/Biesy” dla nauczycieli

4 listopada 2023, godz. 18.00 - EDU premiera* spektaklu „Los endemoniados/Biesy"

*EDU premiery to spektakle, na które zapraszamy nauczycieli, by porozmawiać o edukacyjnym potencjale danego przedstawienia.

Zapraszamy nauczycieli szkół ponadpodstawowych na edu premierę „Los endemoniados/Biesy”. Rozpoczynamy o godz. 17.00 prezentacją Teatralnego Zeszytu Ćwiczeń i nakreśleniem edukacyjnego potencjału przedstawienia w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

Bilety dla nauczycieli, w specjalnej cenie 25 zł, można rezerwować pod adresem: bilety@teatropole.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

7 listopada 2023, godz. 14.15 - Spotkanie ze spektaklem „Los endemoniados/Biesy

prowadzenie: Piotr Morawski

wiek: 15+

Każdy spektakl to nie tylko artystyczna podróż, ale także czas na otwartą i twórczą refleksję. Nasza inicjatywa polega na zachęceniu młodzieży do udziału w spektaklach repertuarowych Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Chcemy pokazać, że sztuka stanowi nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim inspirację do przemyśleń i dyskusji.

Zapraszamy po spektaklu „Los endemoniados/Biesy” na spotkanie z twórczyniami/twórcami, w czasie którego zwrócimy uwagę na tematy i wątki podejmowane w przedstawieniu. 


10 listopada 2023, godz. 10.30
10 listopada 2023, godz. 19.00

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Ziemia obiecana” w reż. Piotra Ratajczaka

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.

„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia ;).


23 listopada 2023, godz. 18.30
24 listopada 2023, godz. 10:30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Kuliści”.

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni górnego foyer.


23 listopada 2023, godz. 17.15

Wokół spektaklu – warsztat „Głazomech” towarzyszący spektaklowi „Kuliści” 

prowadzenie: Justyna Oleksy  

Osobliwe połączenia słów. Niecodzienne połączenia ciał. Przeplatanie sensów, wyobrażeń, zdań. Nieskrępowana wyobraźnia, która z jednego wątku ląduje odważnie w innym, robiąc po drodze 4 fikołki. Zapraszamy na warsztaty, które sprawdzą kulistość i kanciastość słów. Które wygną język giętki i pogimnastykują mózg. Przy okazji zrobimy 4 fikołki.

„Kuliści” to eksperyment zarówno w sferze ruchowej, jak i językowej. To zabawa sensem, ruchem, słowem. W ramach warsztatowej rozgrzewki wyobraźni przed spektaklem zapraszamy Widzów i Widzki, którzy mają ochotę przetestować na sobie możliwości nieoczywistych połączeń słów, wykorzystując praktyki surrealistów i przyglądając się tekstom eksplorującym język jako pole nieskrępowanej twórczości.


24 listopada 2023, godz. 18.30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Cztery dobre powody by rzucić wszystko w cholerę" w rez. Norberta Rakowskiego

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni górnego foyer.


26 października 2023, godz. 18.00

Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „Cztery dobre powody by rzucić wszystko w cholerę” 

prowadzenie: Sandra Lewandowska 

wiek: 4+

„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: s.lewandowska@teatropole.pl.

Liczba miejsc ograniczona.


28 października 2023, godz. 10.00 (z tłumaczeniem na PJM), 12.00

Nie rób scen. Nowy dramat dla dzieci i młodzieży – czytanie „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena

reż. Gosia Dębska

wiek: 10+

„W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit” – napisał kiedyś Tolkien, sprawdzając egzaminy studentów, wśród których znalazł pustą kartkę. Od tego zdania zaczęła się wielka przygoda rozpisana na tegoż hobbita z nory ziemnej, czarodzieja Gandalfa i 13 krasnoludów. Przygoda, która zawładnęła umysłami czytelników i która wciąż na nowo je rozpala. Jak potoczą się sceniczne losy hobbita?

Zapraszamy na czytanie fragmentów tekstu o panu Bagginsie – skromnej, małej osóbce w bardzo wielkim świecie, którego sporą część przyjdzie mu przemierzyć.