... w CEKu zadań gromadki!

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Historia miłosna” w reż. Wojciecha Malajkata

6 kwietnia 2024, godz. 15:30

„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia ;).

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.


Wokół spektaklu – warsztaty „O budowaniu wspólnoty”

6 kwietnia 2024, godz. 17:00

prowadzenie: Ewa Malik

wiek: 15+

Pobierz darmową wejściówkę: TUTAJ.

Bez względu na czas, w którym żyjemy, podobnie jak bohaterowie Reymonta, wciąż marzymy o ziemi obiecanej. Przemiany społeczne, gospodarcze i technologiczne skłaniają  do stawiania pytań o kondycję człowieka, o wartości, które są dla nas ważne, wybory, których dokonujemy, a także o mechanizmy, które generujemy i którym podlegamy. Realia te wymagają nieustannego wglądu, refleksji i dyskusji, a „Ziemia obiecana” jest nośnikiem uniwersalnych znaczeń i doskonałym do tego pretekstem.  Podczas warsztatów zaprosimy Państwa pogłębionej refleksji nad ideą wspólnoty.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko widzki/widzów spektaklu.


Rozmowy pod neonem po spektaklu „Historia miłosna”

7 kwietnia 2024, godz. 17:30

prowadzenie: Teatralna Rada Młodych

wiek: 16+

Teatr wywołuje wiele emocji. Teatr prowokuje wiele myśli. Czy bywa tak, że po spektaklu w swobodnej rozmowie macie ochotę podzielić się nimi z innymi widzami/widzkami? Teatralna Rada Młodych zaprasza do rozmów, w których nie ma prowadzących i odbiorców/odbiorczyń. Siadamy przy stole pod neonem „Modelatornia” i każdy, kto tylko ma ochotę, może zabrać głos. W rozmowie weźmie udział aktor/aktorka ze spektaklu, który właśnie obejrzeliśmy.

Tworzymy przestrzeń wielu głosów i różnych spojrzeń. Jesteśmy ciekawi Waszych wrażeń z „Historii miłosnej”. Tym razem do stołu dołączy Karolina Kuklińska.

Do zobaczenia pod neonem!


Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Instrukcja dla pań sprzątających” w reż. Olgi Ciężkowskiej

11 kwietnia 2024, godz. 18:30

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.


Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Sztuka kochania” w reż. Miry Mańki

12 kwietnia 2024, godz. 18:30

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.


Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „Pół na pół”

13 kwietnia 2024, godz. 16:00

prowadzenie: Sandra Lewandowska

wiek: 4+

„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: s.lewandowska@teatropole.pl.

Liczba miejsc ograniczona.


Poetyckie wieczorki w Kochanowskim

16 kwietnia 2024, godz. 18.00

prowadzenie: Teatralna Rada Młodych

wiek: 12+

„Jakie słowo wypowiesz, takie usłyszysz”. – Homer

Poetyckie wieczorki w Kochanowskim to projekt, działającej przy Centrum Edukacji Kulturalnej, Teatralnej Rady Młodych, organizowany  we współpracy z Atelier Teatr. W każdy trzeci wtorek miesiąca zaprosimy Państwa do świata, w którym to słowo odegra główną rolę. Będzie to wspaniała okazja do kontemplacji, przemyśleń, zasłuchania i wsłuchiwania się, odpoczynku i relaksu. Nasze wieczorki to spotkania z wybraną poezją, na których zaprezentujemy różne formy wypowiedzi artystycznej.

Spotykamy się w kawiarni Atelier Teatr, by wymieniać się słowami. Chętne osoby będą mogły spróbować także własnych sił i wyrecytować wylosowane wiersze.

Każdy miesiąc to inny autor przewodni lub autorka – w kwietniu zapraszamy na spotkanie z utworami Williama Szekspira!