1, 8, 15, 29 marca 2023, godz. 17.30

Grupa twórcza PRALNIA

Prowadzenie: Justyna Oleksy, Paulina Sajda, Valeria Oleynikova
Wiek: dorośli

PRALNIA to stała grupa twórcza utworzona w wyniku współpracy Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Śląska Opolskiego. Pracując zarówno w materii słowa, jak i ruchu, uczestnicy_czki grupy Pralnia przygotowują spektakl-oprowadzanie, by teatralnym działaniem wypełnić przestrzenie Kamienicy Czynszowej.

PRALNIA powstała, by performatywną energią odpowiedzieć na wizualne komunikaty, z którymi mamy do czynienia w muzealnych wnętrzach. Kamienica Czynszowa będzie miejscem opowieści o przedmiotach, przeprowadzkach i fenomenie przestrzeni, które zamieszkujemy. O tym, jakie rzeczy towarzyszą nam jako nieodzowne rekwizyty codziennego życia. O naszym stosunku do nich, o tym, jak z nami wędrują i o ich wędrówkach między pokoleniami.

Więcej informacji o grupie TUTAJ.

3, 10, 17, 24, 31 marca 2023, godz. 18.00

Grupa twórcza MAGG Klan

Prowadzenie: Valeria Oleynikova
Wiek: 8+

MAGGclan Це група для дітей з України,творчих ідей,реалізації потенціалу,підготовка до перформенсів,вистав. Заняття з акторської майстерності ,сценічної мови,сцен руху.

MAGG Klan to grupa twórcza dla dzieci z Ukrainy – cotygodniowe warsztaty teatralne przygotowujące do spektaklu. Praca nad warsztatem aktorskim, zajęcia z języka i ruchu scenicznego mają na celu przede wszystkim ujawnienie kreatywnych pomysłów i potencjału uczestników.

4 marca 2023, godz. 18.00

Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „Ziemia obiecana”

Prowadzenie: Sandra Lewandowska
Wiek: 4+

„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
s.lewandowska@teatropole.pl

Liczba miejsc ograniczona.

12 marca 2023, godz. 11.00

Poranek teatralno-filozoficzny: Jak mądrze i dobrze rozmawiać?

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
Wiek: 8-10 lat

Czym jest komunikacja? Jak mówić, by inni nas słuchali? Jak słuchać innych? Jak dobierać właściwe słowa? Jakie tematy są dla nas ważne? Czym jest komunikacja niewerbalna? Jak budować relacje? Krytycznie i twórczo – podczas wspólnej zabawy i poprzez dociekania filozoficzne – przyjrzymy się sile wypowiadanych słów i innym zagadnieniom komunikacji.

Wejściówki dostępne są TUTAJ.

15 marca 2023, godz. 18.00

Strefa obecności: Siła głosu

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
Wiek: 15+

Comiesięczne spotkania poświęcone są odnajdywaniu siły głosu i autoprezentacji. Marcowe spotkanie poświęcone będzie ćwiczeniu sprawnego stosowania elementów retoryki. Wykorzystane zostaną również ćwiczenia Kristin Linklater, by uwolnić swój głos w wyrazie artystycznej i ludzkiej wolności.

Wejściówki dostępne są TUTAJ.

22 marca 2023, godz. 17.00

Young Power

Prowadzenie: Julia Kurenda, Marta Marciniak
Wiek: b.o.

„Aktorstwo jest dla mnie rodzajem wypowiedzi, sposobem na siebie i życie. Wszystkim. Jest mną”.
(Iga Cembrzyńska, „Mój intymny świat”)

Marcowe święto teatru zobowiązuje – w kontekście Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie Young Power.
Zaprosiliśmy dwie grupy, które działają przy Teatrze Kochanowskiego, rozwijając tu swoje teatralne talenty i pasje: Teatrownię i Pralnię. Jakimi metodami pracują? Jakie narzędzia pracy twórczej wykorzystują w swoich praktykach? Czy to jest frajda? Czy można do nich dołączyć? Gośćmi specjalnymi spotkania będą aktorzy, aktorki oraz osoby prowadzące grupy działające przy Teatrze Kochanowskiego.

Jeśli teatr znajduje się na horyzoncie Twoich zainteresowań i chcesz poznać tych, którzy już działają w tym kierunku – zapraszamy na marcowe Young Power!

Wejściówki dostępne są TUTAJ.

23 marca 2023, godz. 18.30 oraz 24 marca 2023, godz. 10.30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Historia miłosna” w reż. Wojciecha Malajkata

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.

30 marca 2023, godz. 10.30 i 18.30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Amator 2020” w reż. Norberta Rakowskiego

„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia 😉