1 kwietnia 2023, godz. 16.00

Gdy rodzice są w teatrze... - warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „Instytut”

Prowadzenie: Sandra Lewandowska
Wiek: 4+

„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
s.lewandowska@teatropole.pl

Liczba miejsc ograniczona.

5, 12, 19, 26 kwietnia 2023, godz. 17.30

Grupa twórcza PRALNIA

Prowadzenie: Justyna Oleksy, Paulina Sajda, Valeria Oleynikova
Wiek: dorośli

PRALNIA to stała grupa twórcza utworzona w wyniku współpracy Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Śląska Opolskiego. Pracując zarówno w materii słowa, jak i ruchu, uczestnicy_czki grupy Pralnia przygotowują spektakl-oprowadzanie, by teatralnym działaniem wypełnić przestrzenie Kamienicy Czynszowej.

PRALNIA powstała, by performatywną energią odpowiedzieć na wizualne komunikaty, z którymi mamy do czynienia w muzealnych wnętrzach. Kamienica Czynszowa będzie miejscem opowieści o przedmiotach, przeprowadzkach i fenomenie przestrzeni, które zamieszkujemy. O tym, jakie rzeczy towarzyszą nam jako nieodzowne rekwizyty codziennego życia. O naszym stosunku do nich, o tym, jak z nami wędrują i o ich wędrówkach między pokoleniami.

5-6 kwietnia 2023, godz. 18.30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu” w reż. Radosława Stępnia

Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.

„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia 😉

18 kwietnia 2023, godz. 18.00

Strefa obecności: 12 prac kreatywnych

Transformacja/wyobraźnia/inspiracja/fotografia

Prowadzenie: Ewa Malik
Wiek: studenci

Jakie cechy są potrzebne do kreatywnego myślenia? Czy fotografia, przedmiot i przestrzeń mogą stać się alternatywnym sposobem poznawania rzeczywistości?
Zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu „12 prac kreatywnych”. Tym razem poprzez improwizację, elementy pracy z ciałem i przestrzenią przyjrzymy się wyobraźni.

Warsztaty umożliwią wchodzenie w interakcję i otworzą uczestników na teatralne doświadczenie. Wprowadzą w obszar pogłębionej refleksji na temat kreatywności, komunikacji, relacji międzyludzkich oraz przestrzeni. Proponowane przez nas działania teatralne pomogą odkryć własne możliwości i ograniczenia oraz potencjał w spotkaniu z drugim człowiekiem. Wyposażą także w umiejętności odbiorcze i otworzą na twórcze możliwości.

22 kwietnia 2023, godz. 16.30

Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Miejskie ziółka” w reż. Nataszy Sołtanowicz

Zapraszamy na 30 minut przed spektaklem do przestrzeni górnego foyer.

„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia 😉

7, 14, 21, 28 kwietnia 2023, godz. 18.00

Grupa twórcza MAGG Klan

Prowadzenie: Valeria Oleynikova
Wiek: 8+

MAGGclan Це група для дітей з України,творчих ідей,реалізації потенціалу,підготовка до перформенсів,вистав. Заняття з акторської майстерності ,сценічної мови,сцен руху.

MAGG Klan to grupa twórcza dla dzieci z Ukrainy – cotygodniowe warsztaty teatralne przygotowujące do spektaklu. Praca nad warsztatem aktorskim, zajęcia z języka i ruchu scenicznego mają na celu przede wszystkim ujawnienie kreatywnych pomysłów i potencjału uczestników.

23 kwietnia 2023, godz. 16.30

Poranek teatralno-filozoficzny: Jak żyć na Ziemi?

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
Wiek: 8-10 lat

Przez bajki filozoficzne przyjrzymy się ekofilozofii. Będziemy dyskutować o tym, w jaki sposób traktować rzeki, skoro to nasze wspólne dobro. Jak dbać i korzystać z umiarem z zasobów naszej planety? Jak żyć na Ziemi? Jakie relacje budować z naturą? Odpowiedzi będziemy poszukiwać w dociekaniach filozoficznych, ale też w ruchu, zabawie, małych formach teatralnych, słowie, oddechu i byciu.