1 lutego 2023, godz. 18.00
Strefa obecności: Siła głosu
Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
Wiek: 15+
Comiesięczne spotkania poświęcone są odnajdywaniu siły głosu i autoprezentacji.
Spotkanie piąte poświęcone będzie pracy z ciałem oraz efektywnemu kontaktowaniu się z audytorium. Wykorzystane zostaną również ćwiczenia Kristin Linklater, by uwolnić swój głos w wyrazie artystycznej i ludzkiej wolności.
1, 8, 15, 22 lutego 2023, godz. 17.30
Grupa twórcza PRALNIA
Prowadzenie: Justyna Oleksy, Paulina Sajda, Valeria Oleynikova
Wiek: dorośli
PRALNIA to stała grupa twórcza utworzona w wyniku współpracy Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Śląska Opolskiego. Pracując zarówno w materii słowa, jak i ruchu, uczestnicy_czki grupy Pralnia przygotowują spektakl-oprowadzanie, by teatralnym działaniem wypełnić przestrzenie Kamienicy Czynszowej.
PRALNIA powstała, by performatywną energią odpowiedzieć na wizualne komunikaty, z którymi mamy do czynienia w muzealnych wnętrzach. Kamienica Czynszowa będzie miejscem opowieści o przedmiotach, przeprowadzkach i fenomenie przestrzeni, które zamieszkujemy. O tym, jakie rzeczy towarzyszą nam jako nieodzowne rekwizyty codziennego życia. O naszym stosunku do nich, o tym, jak z nami wędrują i o ich wędrówkach między pokoleniami.
3, 10, 17, 24 lutego 2023, godz. 18.00
Grupa twórcza MAGG Klan
Prowadzenie: Valeria Oleynikova
Wiek: 8+
MAGGclan Це група для дітей з України,творчих ідей,реалізації потенціалу,підготовка до перформенсів,вистав. Заняття з акторської майстерності, сценічної мови,сцен руху.
MAGG Klan to grupa twórcza dla dzieci z Ukrainy – cotygodniowe warsztaty teatralne przygotowujące do spektaklu. Praca nad warsztatem aktorskim, zajęcia z języka i ruchu scenicznego mają na celu przede wszystkim ujawnienie kreatywnych pomysłów i potencjału uczestników.
12 lutego 2023, godz. 17.00
Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci w czasie spektaklu „Przyszedł mężczyzna do kobiety”
Prowadzenie: Sandra Lewandowska
Wiek: 4+
„Gdy rodzice są w teatrze…” to projekt dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których opiekunowie oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorka zaprasza do podjęcia działań wokół konkretnego tematu, odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.
Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Udział w zajęciach
jest bezpłatny.
Zakup biletu na spektakl upoważnia do zapisania swojego dziecka na warsztaty „Gdy rodzice są w teatrze…”. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
s.lewandowska@teatropole.pl
Liczba miejsc ograniczona.
17 lutego, godz. 18.30
Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Antonówki” w reż. Janusza Opryńskiego
Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni górnego foyer.
23 lutego 2023, godz. 18.30
Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu” w reż. Radosława Stępnia
Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni foyer małej sceny.
25 lutego 2023, godz. 17.30
Słowem wstępu: wprowadzenie do spektaklu „Los Endemoniados/Biesy” w reż. Marcina Wierzchowskiego
Zapraszamy 30 minut przed spektaklem do przestrzeni górnego foyer.
„Słowem wstępu” to cykliczne spotkania przed spektaklami, obejmujące wybrane tytuły z repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego. W ramach „Słowem wstępu” spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki spektaklu, przybliżyć sylwetki twórczyń i twórców, podsunąć możliwe tropy interpretacyjne – zawsze z gwarancją niezdradzania zakończenia ;).
22 lutego 2023, godz. 18.00
Strefa obecności: 12 prac kreatywnych.
Improwizacja/transformacja/przestrzeń/cisza
Prowadzenie: Ewa Malik
Wiek: studenci
Czy ciało, przestrzeń, ruch i przedmiot mogą stać się inspiracją do twórczych poszukiwań i ciekawych informacji o nas samych i grupie, w której funkcjonujemy?
Zapraszamy na działania warsztatowe, które poprzez techniki improwizacyjne pozwolą rozwinąć kreatywność, umiejętność komunikacji i swobodnego wyrażania siebie.
„12 prac kreatywnych” to cykl warsztatów służących odkrywaniu własnego, twórczego potencjału poprzez działania teatralne, które mogą stać się alternatywnym sposobem poznawania rzeczywistości. Podczas warsztatów będziemy rozwijać twórczą ekspresję oraz wrażliwość na sztukę, otaczającą nas rzeczywistość i drugiego człowieka.
Wykorzystamy do tego elementy improwizacji, dramy, pracy z ciałem, głosem, przestrzenią i ruchem.
No comments.