24.06.2022, godz. 17.00-18.30

Improwizacja w komunikacji
Wiek: 16+

W jaki sposób inaczej spojrzeć na siebie i otaczającą nas rzeczywistość? Czy jest to możliwe? Co możemy odkryć tym spojrzeniem? A co ma z tym wspólnego improwizacja? Zacznijmy od podstaw. Metody teatru improwizowanego początkowo nie były przeznaczone dla artystów, ale dla dzieci. Jedna z twórczyń gier teatralnych, Viola Spolin, uznawana dziś za czołową przedstawicielkę nurtu impro, wypracowała swoje metody podczas pracy w teatrze dla dzieci. Pracując z młodymi ludźmi z różnych środowisk i kultur, dostrzegła, że spontaniczna zabawa pomaga im w walce z własnymi ograniczeniami, w przełamywaniu lęków, a w efekcie prowadzi do lepszej komunikacji między nimi.

Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności i umiejętności miękkich.

Prowadzenie: Ewa Malik

24.06.2022, godz. 22.30-00.00

Mój głos ma siłę. Autoprezentacja
Wiek: 16+

 Warsztaty rozpoczną się od nauki stania na nogach, świadomości przestrzeni. Uczestnicy zostaną zaproszeni do przyjęcia odpowiedniej postawy, która ułatwi odnalezienie siły w głosie. Głos zostanie potraktowany jako narzędzie budowania relacji z sobą i światem. Poprzez ćwiczenia grupa rozwijać będzie siłę głosu, a poprzez eliminowanie emocjonalnych blokad – wzmacnianie siebie. Prowadząca położy nacisk na koordynację: oddychania, fonacji, artykulacji, rezonansu. Wykorzystane zostaną również ćwiczenia Kristin Linklater, by uwolnić swój głos w wyrazie artystycznej i ludzkiej wolności.

Na zajęciach przedstawione zostaną techniki autoprezentacji oraz środki wyrazu. Uczestnikom zaprezentowany zostanie także sposób konstruowania wypowiedzi publicznych i techniki antystresowe.

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska